MISCELLANEOUS / Rugs / Shirvan 6434009
nr 643 4009
Shirvan
antique, 157x286, even partly heavier wear, minor colourbleed, both ends missing a few rows of knots,
Tidigt 1900-tal, 157x286, jämnt ställvis hårdare slitage, mindre lagning, mindre färgblödningar, båda kortsidor saknar ngn knutrad
6000
SEK 6200
Monday May 31 2010
at 16:00:01
5.300 kr
5.300 kr
5.200 kr
hidden*
- Thema-auction